ATÖLYELER

ATÖLYELER

ATÖLYELER

ATÖLYELER

Yaratıcı Drama Atölyesi

Yaratıcı Drama Atölyesi’nde, oynayarak, uygulayarak, hayal ederek ve eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız? Benim eşliğimde gerçekleşecek atölyede çocuklar, kendilerinden yola çıkarak, bir düşünceyi, bir amacı canlandırma–taklit etme yoluyla ele alarak yeniden yorumlarken, hem kendilerini hem de çevrelerini tanıyacak keşfe çıkacaklardır. ‘Oyun Oynama’ nın genel özelliklerini doğrudan kullanacağımız yaratıcı drama çalışması, çocukların kendi yaratıcılıklarını kullanarak, sanatsal becerilerini, iletişim becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmeyi hedef almaktadır.

Kuklalarla Masal Anlatımı Atölyesi

1-6 yaş çocuklar için uygun hikayelerin materyal kullanılarak, çocukların da bir takım sorularla hikayenin anlatımına dahil edildiği, ardından çocukların dinledikleri hikayeyi duyusal malzeme ve oyuncaklarla kurgulayabildikleri, benim tarafımdan gerçekleşecek duyusal oyun ve hikaye anlatımıdır.

Duygular Atölyesi

Çocukların kendi duygularını tanıması, anlamlandırması ve ifade etmesini hedef alan, masallar etkinliklerle çalışılan benim tarafımdan gerçekleştirilen bir atölye çalışmasıdır.